Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

DIŞ TİCARET UZMANINA RUSYA HAKKINDA BİLGİLER

Kapsamlı Dış Ticaret Eğitimi almış donanımlı bir Dış Ticaret Uzmanı, uluslararası ticarette ilişkide olduğu ülkelerin Dış Ticaret Uygulamaları konusunda yeterli düzeyde bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu makalemizde Rusya hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Rusya gümrük kanunlarını 2004 yılında yeniden şekillendirmiştir. 1 Haziran 2004’te yürürlüğe giren, Dış Ticarette devlet düzenlemeleri hakkındaki federal kanun çerçevesinde uygulamalar yürütülmektedir. Bu doğrultuda, gümrük komitelerinin yetkilerini kısıtlamıştır. Keyfi uygulamaları engelleyerek, istenilen belge sayısını azaltmış, gümrükte bekleme süresini üç günle sınırlandırmıştır.

İthal edilen mallar gümrük vergisine tabi tutuluyor, gümrük işlemlerinin bir ay içerisinde sonuçlandırılması şart koşuluyor, gümrüklerce ithali uygun olmayan mallar menşe ülkelerine geri gönderiliyor.

Dış Ticaret rejiminde bir istisna olarak kabul edilen bavul ticareti, hükümet kararnameleri ile yürütülüyor. Rusya vatandaşları Türkiye’den beraberinde olsun olmasın, toplam değeri 1000 USD’yi ve 50 kg’ı geçmeyen mallar için gümrük vergisinden muaf. Türkiye’de kalış süreleri aralıksız olarak altı ayı geçen Rusya Federasyonu’nda yerleşik gerçek şahıslar toplam değeri 5.000 USD olan eşyayı gümrüksüz olarak Rusya’ya götürebiliyorlar(Otomobiller hariç)

Rusya Federasyonu, gelir elde etmek amacıyla bazı ürünlerin ihracatında, ihracat vergisi adı altında vergi koydu.  %5 ila %30 arasında orana sahip bu mallar başta doğalgaz ve petrolken son zamanlarda gübre, kağıt, kereste, bazı demir ve demir dışı maddeler de dahil oldu.

İthalatta gümrük vergisinin yanı sıra KDV uygulaması da var. KDV oranı %20 olarak uygulanmakla birlikte bazı gıda malları ile çocuk gıda ve giysilerinde %10 olarak uygulanıyor. 

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

23 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası