Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

Uluslararası Pazarlama Stratejileri

Uluslararası Pazarlama Stratejileri, Uluslararası alanda ülkenin ithalat ve ihracatla büyümesini hedefleyip bu yünde ürün belirlenmesi, fiyat saptanması, satış ve dağıtım çalışmaları pazarlanacak ürünün reklamı ve satışı ile ilgili kampanyalar düzenlenmesidir. Tüm bu bahsedilenlerin oranları şirketlerin mali durumuna ve hedeflerine göre değişmektedir. Bu nedenle farklı stratejiler önermek en doğrusudur. Bunun yanında temel stratejiler vardır ki tüm şirketlerin uygulaması gerekmektedir çünkü firmalar kendi stratejilerini belirlerken bu temel stratejilerden oldukça faydalanırlar.

Temel Stratejilerde ihracat ürünü olan madde belirlendikten ve geliştirildikten sonra bu ürünün hedef ülkesi ve pazarlama stratejileri belirlenmelidir. Bu stratejilerden biri’’ Bir ülkede başarılı olan ürünün başka ülkede de başarılı olacağı’’dır. Bu düşüncenin tam tersi olan ‘’Her ülke için ayrı ürün’’ stratejisidir.

Uluslararası İşletmecilerin Stratejilerinin bazıları şunlardır; Tek Ürün Stratejisi: Bu stratejide aynı ürün, aynı kullanım amacıyla, aynı mesajla pazarlanır, Aynı Ürün Ayrı Mesaj Stratejisi: Aynı ürünün farklı yerlerde kullanılması amaçlanır ve buna paralel olarak mesaj değişir, Farklı ürün Aynı Mesaj Stratejisi: Aynı ürün farklı özelliklerle çeşitlenir fakat amaç aynıdır.

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

28 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası