Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

YENİ TÜRK TİCARET KANUNUNUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER

Önceki Türk Ticaret Kanunu bin 475 iken yeni Türk Ticaret Kanunu ise bin 535 maddeden oluşmaktadır. Bunun dışında bir çok kanun içeriğinde değişikliğe gidilerek kapsamı genişletilmiştir. Getirilen yeni düzenlemelerde devrim sayılabilecek maddeler var. Bunlardan beklide en önemlisi tek kişili anonim veya limitet şirket ortaklığına imkan tanımasıdır. Daha önceki kanun da bu sayılar daha fazlaydı. Ayrıca kanunun getirdiği yenilikler içerisinde aslında daha şeffaf bir şekilde her şeyin en ince ayrıntısına kadar gösterilmesidir. Tartışmaya mahal verecek konu sayısı yok denecek kadar azdır. Şirketlere internet sitesi kurma zorunluluğu getirildi. Şirketin özel bilgileri dışında bilgiler site bünyesinde duyurulacak. Bağımsız bir dış denetim getirildi. Borsa şirketleri artık zorunlu bir hale getirilmiştir.

Ayrıca şirketler için elektronik bir bilgi bankası oluşturularak ticari faaliyetleriyle ilgili bilgiler bu ortamdan yayabilecekler. Ayrıca bir diğer en önemli yanı da artık firmaların kurumsal bir yapıya bürünmeleri zorunluluğudur. Artık bütün mekanizmaları ile firmalar işler bir hal almak zorunda kalacaklar. Ayrıca firmalara vergi ödeme kolaylığı da sağlıyor.

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

11 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası