Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

Pazarlama Eğitimi

Pazarlamanın tanımını yapmak gerekirse talep be ihtiyaçların neler olduğu belirlendikten sonra hedef Pazar seçip, bu pazara yönelik uygun mallar ve hizmetler geliştirip uygulamak için gerekli faaliyetlerin bütününe pazarlama denir. Öncelikle pazarlama satışın bir parçası olmakla birlikte satış değildir. 

Öncelikle pazarlama yapılacak sektördeki pozisyonlar ve analizlerin incelenmesi gerekmektedir. Pazar kesimlere ayrılır ve pazarlama stratejisi oluşturulur.  Pazar hakkında bilgi toplamak için Pazar araştırması yapılır. Bu Pazar araştırmasında miktar analizi, kalite analizi ve tüketici testleri araştırılır. Alıcıların satın almaya ikna edilmesi için de pazarlama karması oluşturulur. Pazarlama karmasındaki kasıt ürün belirlenir daha sonra fiyatı, dağıtımın yapılacağı yer belirlendikten sonra ürünün tanıtımı planlanır.

İyi pazarlama için müşteri stratejileri oldukça önemlidir. Bunun için müşterilerin çok iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Müşteriler genel istekleri arasında; anında hizmet, anlayış, güvenlik, takip, sürprizsizlik, doğruluk, iletişim, ulaşılabilirlik, birebir etkileşim gelir. Pazarlama eğitiminde odaklanılması gereken konu ürünün yıllık müşteri getirisi, ortalama müşteri bağlılık süresi, şirketin kar marjı ve müşteri ömür boyu kar oranıdır.

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

8 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası