Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

Dış Ticarette İş Planı Geliştirme Stratejileri

Dış ticaret her sektörün belki de iştahını kabartan en önemli unsurlardan biridir. Ama akıllıca bir strateji geliştirilmediği zaman hüsran ile sonuçlanabilmektedir. Dış ticarette iş planı geliştirmek için çok kapsamlı bir araştırma yapmak faydalı olacaktır. Oluşturulan özel bir ekip ile Pazar araştırması yapılmalıdır. Pazar araştırmasından sonra çok iyi bir şekilde Pazar analiz edilmelidir. Basit bir örnek verecek olursak Japonya’ya teknoloji satmak biraz abes olacaktır çünkü zaten Dünya teknolojiyi Japonya’dan almaktadır. Bu mantık genel bir bakış açısına göre yorumlasa da aslında konuyu çok iyi özetliyor. Bunu dışında çok iyi bir ihracat fiyatının belirlenmesi gerekmektedir. Satış işleminde fiyat belirlenirken bütün etkenler düşünülmelidir. Çünkü daha sonra ortaya çıkacak masraflar ile hiç tahmin edemeyeceğiniz paralar ortaya çıkabilmektedir. Depolama masrafları ve kargo masrafı bu masraflara sadece örnektir.

Mali plan oluştururken bütün perspektiflerden olayı iyi bir biçimde analiz ederek iyi bir plan yapılmalıdır. En önemlisi de kapasitedir. Firma ürünü ne kadar üretebilmektedir. Ne kadar ihracata ayırabilmektedir. Bunlar planlanması gereken hususlardır.

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

21 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası