Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

FİNANSAL İÇ DENETİM VE KONTROL

Finansal tabloların şartlı veya şartsız olarak görüş bildirilmesi ve bu ortaya çıkan tablo verilerinin finansal denetimi ve onay yönetimi bir çok ülkede uygulanmakta olan bir sistemdir. Bu denetim ve kontrol mekanizması raporu kullananları ileri derecede tatmin etmesi gerekmektedir. Bunu içinde firmanın muhasebe sisteminin uygulamaya elverişli bir alt yapıya sahip olması gerekir. Finansal denetleme geçiren firmanın güçlü bir iç denetim mekanizmasına sahip olması gerekmektedir. Çünkü bu yolla doğru ve düzgün bir işlem gerçekleşir. Böylece kaynakların verimli kullanımı artmaktadır.

Uluslar arası denetim kuruluşları da böyle bir sistemi oturtarak bünyelerine entegre etmiştirler. İdari faaliyetlerin tutumluluğu uygulamaların sonuçları ve sonrasında oluşacak denetim mekanizmasının raporlaması ile ortaya çıkmaktadır. Bu aşamadan sonra denetlenen mekanizmanın tüm verileri tablolar halinde sunulması gerekmektedir bu da ayrıca bir uzmanlık alanı gerektiren macro tabloların Excel biçiminde standart bir tablo yöntemi ile en ince ayrıntısına kadar gözler önüne serilmesidir. Denetleyiciler kayıtların doğru olmasından ve ödemelerin mevzuata uygun yapılmasından emin olmak zorundalar aksi halde gerçek veriler çıkmayacaktır. 

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

10 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası