Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

Yönetici Asistanında Olması Gereken Nitelikler

Yönetici asistanlığı dışarıdan duyulduğunda kolay bir meslek grubu olarak görülse de firmaların yönetici asistanlarından beklediği görev ve yükümlülükler oldukça fazladır. Yöneticilerin yükünü hafifletmek ve onlara yardımcı olmak için çalışan yönetici asistanlarında olması gereken özellikleri şöyledir.

 • İletişim becerilerinin yüksek olması
 • Yazılı iletişim teknikleri hakkında bilgi sahibi olması
 • Raporlama ve dosyalama sistemlerini bilmesi
 • Zaman yönetimi ve planlaması hakkında becerili olması
 • Karar verme ve problem çözme yeteneklerinin olması
 • Profesyonel olarak öğrenmeye açık olmaları
 • Toplantılarda yönetim bilgisine sahip olmaları
 • Etkili sunum ve geri bildirim metodlarını uygulamaları
 • Protokol ve görgü kurallarını bilmesi
 • İş hayatındaki sözsüz iletişim hakkında bilgi sahibi olması

Yönetici asistanları yönetici yokken yöneticiyi ve firmayı temsil edeceğinden bu pozisyon için gerekli özelliklere sahip olan çalışanı işe almak için firmalar oldukça çok çaba sarf ederler. İşe aldıktan sonra da belli zaman periyotlarda yönetim eğitimleri verir ve yönetimsel olarak hiçbir açık vermek istemezler.     

YAZARLARIMIZDAN

 • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

16 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

 • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası