Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

Akreditif Eğitimi

Akreditif, ihraç edilen ürünlerin bedellerinin gerekli olan şartları yerine getirmek şartı ile ödemenin yapılacağını gösteren bir çeşit teminattır. Sanıldığının aksine aslında basit bir işleyişe sahiptir. Bu işleyiş taraflar arasında belirli bir aşamalılığa göre ilerler.

İlk aşamada alıcı ve satıcı arasında alım –satım sözleşmesi imzalanır ve ödemenin akreditif olarak yapılacağını belirtirler. Bu işlem tamamlandıktan sonra satıcı bankasına alıcı lehine akreditif açılması için başvuruda bulunur.  Başvurudan sonra satıcının bankası yani amir banka akreditifin açıldığını alıcının muhabir bankasına haber verir. Muhabir bankanın yaptığı inceleme sonucunda uygun bulursa onaylandığını alıcıya bildirir. Satıcı belirlenen zamana göre alıcıya malları gönderir.

Bu aşamadan sonra akreditifte yer alan ödeme şekline göre muhabir banka teslim aldığı belgelerle ödemenin yapılmasını ister. Teslim alınan belgelerim işleme uygunluğunu teyit ettikten sonra ise amir bankaya belgeleri gönderir. Amir banka da kendisine gönderilen belgelerin uygunluğunu teyit ettikten sonra satıcıya bildirimde bulunur.

Tüm bu işlemlerin ardından alıcının akreditif açma şekline göre ilgili hesaba borçlandırılır ve tahsilât işlemi yapılır. Alıcı ise elindeki belgelerle giderek gümrükten malı çıkarır.

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

16 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası