Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

Dünya Ticaret Sisteminin İşleyişi

Dünya ticaret örgütüne göre karar verme yetkisi Bakanlar konferansına aittir. Genel konseyin karar alma organlarından biridir. Ticaret sisteminin işleyişine uymayan bireyler inceleme altına alınmaktadırlar. Değişim her sektörde olduğu gibi dünya ticaret örgütünü de etkilemektedir. Dünya ticaretini etkileyen unsurların ve ekonomik politikaların dikkate alınması önemlidir. Ticaret politikaları ve anlaşmalar ülkenin gelişmesinde ve sanayileşmesinde oldukça etkilidir.

Dünya Ticaret Örgütüne üye olan ülkelerin gelirinin artması ve yaşam standartlarının yükselmesi amaçlanmaktadır. Hizmet ticaretinin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Hızla yayılan yenilik ve dönüşümler rekabetin artmasına sebep olmaktadır. İşletmeler çok taraflı ticaret sistemine önem vermelidir.

Gelişmekte olan ülkelere gerekli katkıyı sağlayan Dünya Ticaret Örgütü ticaretin adil bir şekilde yapılmasına olanak vermektedir. Yapılan çok taraflı anlaşmalar başarının artmasına sebep olmaktadır. Uygulamış olduğu ticari faaliyetler bakımından oldukça büyük bir alan kapsayan dünya ticaret sistemi aynı zamanda fikir ticaretini de içermektedir. Ticari anlaşmazlıklar sonucunda çözümler üretmek ve uluslar arası kuruşlarla işbirliği içerisinde olmak görevleri arasında bulunmaktadır.

Platform Akademi Dış ticaret eğitimi ile dış ticaret uzmanı olun...

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

44 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası