Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

Dış Ticaret Nedir

Dış ticaret Eğitimi genel anlamı ile ülke içinde bulunan malların ve ulusal sermayenin ülke sınırları dışına paylaşımı ile açıklanabilir. Dış ticaret ülke içi ve dışı alım-satım işlemleri itibariyle ithalat ve ihracat olmak üzere iki bölüme ayrılır. Ülke içerisinde gerçekleştirilen alım-satım işlemlerine ithalat, ülke dışı alım-satım işlemlerine ise ihracat adı verilmektedir. Ülke ekonomisinin geliştirilmesi açısından ihracaht önemlidir. Zira dış ülkelerden alım-satım ülkeye hem farklı para biriminin gelmesini hem de dış ülkeler ile olan ticaretin gelişmesini sağlamaktadır. Bunun için ülkeler açısından ihracatın artırılması ve ithalatın azaltılması ülkenin önemli amaçları arasındadır. Bu amaçlar doğrultusunda ülkeler kendilerine dış ticaret politikaları oluşturmaktadırlar. Bu politikalar ise ülkenin hedefleri doğrultusunda aldıkları önlemleri ve kararları içermektedir.

Dış ticaret politikasında dış ticaret açığı ve dış ticaret rakamları önemlidir. Çünkü ülkeler genellikle dış ticaret açığının olmaması için politika geliştirirler ve eğer bir ülkede ithalat oranı ihracattan fazla ise o ülkede dış ticaret açığı çıkmaktadır. Bu da ülkeler için gelişme ve kalkınma açısından tehlike arz etmektedir. Bu nedenle günümüzde ülkeler için dış ticaret konusunda yetkili ve nitelikli bireyler yetiştirmek önemli duruma gelmiştir.

Platform Akademi ile dış ticaret eğitimi aldığınızda alanınızda uzman olmakla birlikte Sertifikanız MEB onaylı olacaktır. 

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

42 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası