Dış Ticaret Alanında...

Gelişen pazarlama ve ticaret imkânları, dünya çapında son derece yaygınlık kazanmıştır. Sadece ülke içi ticaret değil, ülkeler arasında da paylaşım gerçekleştirilebilir. Bu olaya dış ticaret diyebiliriz. Dış ticaret alanında yönetimler,...


Devamı...

Dış Ticaret Eğitimi...

Ülkemizde gelişen ticaret ve pazarlama her alana yayılarak devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde belli sınırlar içinde gerçekleşen ticaret, dış ticarete yönelikte çalışmalarını başlatmıştır. Dış ticaret yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır....


Devamı...

Eğiticinin Eğitimi

Firmalarda çalışan ve üst düzey kademelere yükselerek çalışmalarını bu doğrultuda yürütmek isteyen kişilerin katılması gereken ve mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan eğiticinin eğitimi (http://www.platformakademi.com/), yönetici ve yönetici adaylarının aldığı...


Devamı...
123

Eğitimci / Yazar Girişi

Eğitimde Temel İlkeler

slide4Yönetim kademeleri için önemli bir içeriğe sahip olan eğiticinin eğitimi, üst düzeye yükselmek amacıyla katılım sağlanması gereken, önemli bir eğitimdir. Eğitim deneyimine sahip yöneticiler tarafından uygulanması ve elde edilmiş olan başarılı veriler ile sunum yapılması, eğitimin üst düzeyde anlaşılır ve istenilen sonuçlara ulaşmasını da sağlayabilmektedir.
Eğiticinin eğitiminde sunulması gereken ve katılımcılara anlatılması yarar sağlayacak bilgileri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
- Eğitim nedir?
- Eğitimin kişi üzerinde yararları nelerdir?
- Bireysek performans gelişimi,
- Yetişkin eğitimde anlatılması gerekenler,
- Eğitim esnasında izlenmesi gereken maddeler,
- Eğitme etkisi,
- Öğrenme düzeyi,
- Öğrenme farklılıkları,
- Bilgi aktarımı ile ilgili yaklaşımlar,

eğitim için temel ilkeler arasında yer almaktadır. Eğitimde yapılan ön hazırlıklar ve planlamalar, istenilen bilgilerin aktarılmasında kolaylık sağlayacak ve öğretilmek istenilenlerin daha kolay bir şekilde ulaştırılmasını da sağlayacaktır. Eğitim içerisinde en önemli hedeflerden biride amaca ulaşarak, içerikleri doğru bir şekilde aktarımını sağlamaktır. Eğitim planlamasında, içerik tasarımları, ekipmanlar, eğitim notları, eğitim salonu ve eğitime uygunluğu da önemli etkenler arasında yer almaktadır.
Eğitim sonucunda verilen bilgiler ile kişiler kendilerini değerlendirmeli ve eğitimde ki başarılarını ölçmeleri, aldıkları eğitimden sonra eksikleri var ise görebilmeleri açısından önemlidir. Doğru ve başarılı uygulanan eğitim içerisindeki temel ilkeler, eğitimcinin eğitimi için yarar sağlayacak ve kurumsal alanlarda üst düzeylerde yer alınabilmesi amaçlı, katılım sağlanması gereken eğitimlerin başında yer almaktadır.

YAZARLARIMIZDAN

  • Görüntülenecek mesaj yok

Bültenimize Abone Olun

Eğitimlerimizden ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bültenimize abone olunuz. Sağlıklı bilgilendirme için lütfen gerçek bilgilerinizi giriniz.

Kimler Sitede

4 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Sosyal Ağlar

facebook twitter google-plus

linkedin tumblr flickr-icon

www.turkiyeninegitimplatformu bir Platform Akademi Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. sitesidir.

Tamamlanan Eğitimler

Bize Ulaşın - Türkiye'nin Eğitim Platformu

  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

egitime-basvur

Copyright 2013 - Türkiyenin Eğitim Platformu
Uyarı: www.turkiyeninegitimplatformu.com'da telif hakkı bulunan yada Türk Ceza Kanunu tarafınca yasak kabul edilen her türlü fikir, resim, film, müzik, video ve eserin paylaşımı yasaktır. Bu tür paylaşımların yapılması dahilinde her türlü hukuk ve cezai sorumluluk paylaşımı yapan üyemize aittir. Böyle bir durumda www.turkiyeninegitimplatformu.com hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak www.turkiyeninegitimplatformu.com böyle bir şikayet, ihbar, uyarı aldığında yada bu tür paylaşımları fark edildiğinde bu paylaşımları kaldırmakla, üye bilgilerini saklamakla ve gerektiğinde yetkili mercilere bildirmekle yükümlüdür. Sitemize üye olan tüm kullanıcılarımız bu kuralları kabul etmiş demektir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası"na göre suçtur.
Web Tasarım - Site Haritası